Newsletter

Zapisz się na Darmowy Newsletter i zdobądź Poradnik Łuszczycowy.

Okładka Poradnika ŁuszczycowegoZapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.

Aksoderm

Postać: Maść
Recepta: Nie
Substancje czynne: Witamina A

Skład

100 g preparatu zawiera 40 000 j.m. witaminy A (Vitaminum A 40 000 j.m.) W skład podłoża wchodzą: wazelina biała, lanolina bezwodna, woda dejonizowana (Vaselinum album, Lanolinum anhydricum, Aqua purificata).

Działanie

Preparat do stosowania zewnętrznego, zawierający retinol (witamina A). Witamina A jest czynnikiem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania skóry i błon śluzowych. Wpływa regenerująco na naskórek, zapobiega jego rogowaceniu i łuszczeniu się. Łagodzi stany zapalne skóry oraz działa wspomagająco w leczeniu zmian skórnych i trudno gojących się ran. Wygładza skórę, usuwa przebarwienia i zwiększa odporność na zakażenia chorobowo zmienionego naskórka. Łagodzi skutki nadmiernego działania promieni UV.

Wskazania

Nadmierne rogowacenie naskórka, wyprysk, źle gojące się rany, oparzenia i odmrożenia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na retinol. Nie stosować w skojarzeniu z kosmetykami o działaniu wysuszającym i ściągającym. Interakcje w połączeniu z kosmetykami o działaniu wysuszającym i ściągającym może wywołać podrażnienie skóry.

Stosowanie

Skórę zmienioną chorobowo smaruje się maścią 2-3 razy dziennie; w stanach ostrych częstotliwość stosowania można zwiększyć.

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]
Napisz opinię


Korzystanie z formularza jest dobrowolne. Wysyłając go, zgadzam się z Polityką Prywatności.