Newsletter

Zapisz się na Darmowy Newsletter i zdobądź Poradnik Łuszczycowy.

Okładka Poradnika ŁuszczycowegoZapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.

Bioarpil

Postać: Krem
Recepta: Nie

Skład

Bioarpil - zdjęcie

Bioarpil

Substancjami aktywnymi preparatu Bioarpil są: ropa naftowa, olej wazelinowy, lawendowy i eukaliptusowy, miód naturalny, kwas salicylowy, rumianek, uczep trójlistny, lizozym, tran, witamina A i E (retinol i tokoferol).

Działanie

Krem ochronno-regeneracyjny przywraca naturalne funkcje skóry problematycznej, nie powodując przy tym zaniku skóry. Składniki aktywne preparatu mają działanie przeciwbakteryjne, przeciwświądowe i przeciwzapalne. Ponadto krem łagodzi podrażnienia, regeneruje skórę, ułatwia gojenie się trudnych ran, a także normalizuje procesy rogowacenia skóry, odbudowując zdrową i nawilżoną skórę.

Wskazania

Preparat Bioarpil szczególnie wskazany jest w leczeniu łuszczycy skóry, a także niektórych postaci atopowego zapalenia skóry, uczuleniowego zapalenia skóry, egzemy.

Przeciwwskazania

Ze względu na kwas salicylowy nie należy stosować preparatu u dzieci poniżej 3 roku życia. Ponadto nadwrażliwość na składniki preparatu również jest przeciwwskazaniem do jego stosowania. Nie należy stosować kremu łącznie z lekami sterydowymi.

Działania niepożądane

Preparat może wywoływać miejscowe podrażnienia, pieczenia i uczulenia skóry. W niektórych przypadkach mogą wystąpić obrzęki bez świądu i zaczerwień, najczęściej w okolicach oczu – należy wówczas zmyć preparat. W przypadku osób skłonnych do alergii w początkowym etapie leczenia zaleca się stosowanie leków antyhistaminowych.

Stosowanie

Po otwarciu kremu należy go wymieszać. Krem rozprowadzać na zmiany chorobowe 1-2 razy dziennie na okres przynajmniej 12 godzin. W przypadku dużych powierzchni zajętych chorobą należy stosować krem stopniowo – przez pierwsze 3 dni zastosować na nogi, w następnych 3 dniach dodatkowo zastosować na ręce, pośladki, brzuch i plecy, po tym czasie zacząć stosować na całe ciało. Nie należy bandażować smarowanych miejsc. Aby uchronić wytarcie się kremu należy zastosować odzież bawełnianą przeznaczoną do kuracji. Bioarpil może pozostawiać przemijające ciemne lub jasne przebarwienia na skórze. Kuracja kremem powinna trwać 2-4 miesiące. Po ustąpieniu zmian należy stosować Bioarpil jeszcze przez około miesiąc.

W celu zmycia kremu należy stosować delikatne mydła i szampony nawilżające oraz ziołowe. W przypadku uczucia suchości skóry po zmyciu maści należy nawilżyć skórę.

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]
Napisz opinię


Korzystanie z formularza jest dobrowolne. Wysyłając go, zgadzam się z Polityką Prywatności.