Newsletter

Zapisz się na Darmowy Newsletter i zdobądź Poradnik Łuszczycowy.

Okładka Poradnika ŁuszczycowegoZapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.

Linola D

Postać: Krem
Recepta: Tak
Substancje czynne: Smoła węglowa
Inne: Dziegieć

Skład

100 g kremu zawiera 2 g dziegciu z węgla kamiennego.

Działanie

Preparat do stosowania zewnętrznego, działająca silnie natłuszczająco. Zawarty w preparacie dziegieć jest w znacznym stopniu oczyszczony, dzięki czemu nie posiada nieprzyjemnego zapachu i ciemnego zabarwienia. Preparat normalizuje proces rogowacenia, działając keratolitycznie i hamując podział komórek, ponadto wywiera działanie przeciwświądowe i odkażające.

Wskazania

Preparat wskazany w leczeniu takich chorób skóry jak łuszczyca, wyprysk przewlekły, przewlekłe postacie zapalenia i świądu skóry (w tym atopowe zapalenie skóry), nie odpowiadające na leczenie innymi preparatami.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Skóra pergaminowata barwnikowa, nietypowa znamiona oraz znamiona przedrakowe, niewydolność nerek, choroby skóry przebiegające z wysiękiem, ostre stany zapalne skóry oraz zakażenia bakteryjne i grzybicze, uszkodzenia naskórka, nadwrażliwość na promieniowanie UV. Ciąża i okres karmienia piersią, dzieci do ukończenia 12 roku życia.

Środki ostrożności

Nie stosować długotrwale, na duże powierzchnie skóry oraz na skórę owłosioną. Nie łączyć z innymi rodzajami terapii łuszczycy (fototerapia, chemioterapia, fotochemoterapia, stosowanie retinoidów). Ostrożnie stosować na skórę twarzy, fałdy skórne oraz w okolicy narządów płciowych. Podczas leczenia należy unikać nasłonecznienia.

Ciąża i laktacja

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży oraz karmienia piersią.

Działania niepożądane

Fotodermatozy, alergia kontaktowa, zapalenie mieszków włosowych. podrażnienie skóry, wysypka trądzikopodobna. Stosowany długotrwale i na duże powierzchnie skóry może powodować uszkodzenie nerek oraz zwiększa ryzyko działania rakotwórczego.

Stosowanie i dawkowanie

Chorobowo zmienioną powierzchnię skóry smaruje się 2-3 razy dziennie. Leczenie należy kontynuować jeszcze przez kilka dni po ustąpieniu objawów. Czas leczenia nie powinien przekraczać 4 tygodni.

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]
Napisz opinię


Korzystanie z formularza jest dobrowolne. Wysyłając go, zgadzam się z Polityką Prywatności.