Newsletter

Zapisz się na Darmowy Newsletter i zdobądź Poradnik Łuszczycowy.

Okładka Poradnika Łuszczycowego
Kartalin

Postać: Krem
Recepta: Nie
Inne: Dostępny na Allegro

Skład

Kartalin - zdjęcie

Kartalin

Substancjami aktywnymi kremu Kartalin są: olej wazelinowy, lawendowy i eukaliptusowy, miód naturalny, kwas salicylowy, rumianek, uczep trójlistny, lizozym.

Działanie

Składniki aktywne preparatu mają działanie natłuszczające i ochronne na skórę. Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i pomaga w gojeniu ran. Ponadto Kartalin ma działanie złuszczające i odbudowujące oraz pozytywnie wpływające na procesy zachodzące w skórze. Kartalin zapobiega wysuszaniu skóry, rozmiękcza ją i rozjaśnia.

Wskazania

Krem Kartalin wskazany jest przede wszystkim w leczeniu łuszczycy, a także egzemy i atopowego zapalenia skóry.

Przeciwwskazania

Ze względu na kwas salicylowy nie należy stosować preparatu u dzieci poniżej 3 roku życia. Ponadto nadwrażliwość na składniki preparatu również jest przeciwwskazaniem do jego stosowania. Nie należy stosować kremu łącznie z lekami kortykosteroidowymi.

Działania niepożądane

Głównymi działaniami niepożądanymi, które mogą wystąpić to podrażnienie skóry, pieczenie i reakcje alergiczne. Ponadto w niektórych przypadkach przy nadwrażliwości na składniki preparatu mogą wystąpić obrzęki bez wystąpienia świądu i zaczerwień (najczęściej na powiekach).

Stosowanie

Po otwarciu kremu należy go wymieszać. Krem rozprowadzać na zmiany chorobowe 1-2 razy dziennie na okres przynajmniej 12 godzin. W przypadku dużych powierzchni zajętych chorobą należy stosować krem stopniowo – przez pierwsze 3 dni zastosować na nogi, w następnych 3 dniach dodatkowo zastosować na ręce, pośladki, brzuch i plecy, po tym czasie zacząć stosować na całe ciało. Aby uchronić wytarcie się kremu należy zastosować odzież bawełnianą przeznaczoną do kuracji. Kartalin może pozostawiać przemijające ciemne lub jasne przebarwienia na skórze. Kuracja kremem powinna trwać 2-4 miesiące. Po ustąpieniu zmian należy stosować Kartalin jeszcze przez około miesiąc.