Newsletter

Zapisz się na Darmowy Newsletter i zdobądź Poradnik Łuszczycowy.

Okładka Poradnika ŁuszczycowegoZapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.

Linola P

Postać: Maść, krem
Recepta: Tak
Substancje czynne: Prednizolon
Inne: Steroid o sile 1/7

Skład

1 g maści lub kremu zawiera 4 mg substancji aktywnej – prednizolon.

Działanie

Zawarty w preparacie prednizolon wykazuje słabe działanie miejscowe. Działa przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i przeciwświądowo. Krem wykazuje działanie ochładzające skórę, maść działa natłuszczająco i nawilżająco. Kwas linolowy zawarty w maśc działa regenerująco na skórę.

Wskazania

Alergiczny wyprysk kontaktowy ostry i podostry, wyprysk kontaktowy z podrażnienia, pokrzywka, zmiany alergiczne np. od proszków, oparzenia, ponadto w atopowym zapaleniu skóry (okresowo i na ograniczone powierzchnie skóry).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na glikokortykosteroidy lub inne składniki preparatu. Wirusowe, bakteryjne, grzybicze i gruźlicze choroby skóry, kiła, odczyny poszczepienne.

Środki ostrożności

Nie stosować pod opatrunkiem okluzyjnym, na błony śluzowe i w okolicy oczu. Podczas leczenia należy unikać nasłonecznienia.

Ciąża i okres karmienia piersią

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i laktacji – o ciąży i karmieniu piersią należy poinformować lekarza.

Działanie niepożądane

Stosowany długotrwale może wywołać trądzik posteroidowy, teleangiektazje, świąd, pieczenie i zmiany zanikowe skóry, zapalenie mieszków włosowych, odbarwienie i rozstępy skórne, nadkażenia grzybicze lub bakteryjne. Długotrwałe stosowanie na duże powierzchnie skóry, zwłaszcza u dzieci, może także być przyczyną układowych działań niepożądanych wywieranych przez glikokortykosteroidy (zaburzenia endokrynologiczne).

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie powie inaczej to chorobowo zmienioną powierzchnię skóry smaruje się raz lub 2 razy dziennie. Maksymalny czas stosowania wynosi 4 tygodnie (u niemowląt i małych dzieci – 14 dni).

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]
Napisz opinię


Korzystanie z formularza jest dobrowolne. Wysyłając go, zgadzam się z Polityką Prywatności.