Newsletter

Zapisz się na Darmowy Newsletter i zdobądź Poradnik Łuszczycowy.

Okładka Poradnika Łuszczycowego



Zapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.

Balneum Hermal

Postać: Płyn
Recepta: Nie
Substancje czynne: Olej sojowy

Skład

100 g płynu zawiera substancję aktywną: olej sojowy 84,75 g.

Działanie

Olej sojowy natłuszcza skórę tworząc na niej powłokę olejową, zmniejsza następujące podczas kąpieli wypłukiwanie naturalnych czynników utrzymujących wilgotność skóry, a w przypadku chorej skóry zmniejsza wzmożone parowanie, powodujące nadmierne wysuszenie skóry. W ten sposób tworząca się po kąpieli powłoka olejowa, służąca jako tymczasowa warstwa ochronna, przyczynia się do odnowienia tak zwanego lipidowego płaszcza skóry.

Wskazania

Wskazany do kąpieli natłuszczającej w balneoterapii dermatologicznej. Wspomagające leczenie chorób skóry przebiegających z suchością i lekkim świądem, jak np.: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, rybia łuska, świąd starczy, wypryski, takie jak: wyprysk „pieluszkowy”, wyprysk kontaktowy wywołany środkami do mycia, wyprysk przewlekły.

Przeciwwskazania

Preparatu nie należy stosować w następujących przypadkach:

  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • Balneum Hermal nie powinien być stosowany w okresie wysiewów odmiany krostkowej łuszczycy (łuszczyca z wykwitami krostkowymi na całym ciele, z podwyższoną temperaturą i złym samopoczuciem),
  • w przypadku dużych uszkodzeń skóry, w ostrych chorobach skóry o niewyjaśnionych przyczynach występowania, w ciężkich chorobach gorączkowych i zakaźnych, w niewydolności serca i w nadciśnieniu tętniczym.

Środki ostrożności

Należy zwracać uwagę, aby nierozcieńczony preparat Balneum Hermal nie dostał się do oczu. Jeżeli preparat przez przypadek dostanie się do oczu, należy natychmiast przemyć oczy dużą ilością zimnej wody. W przypadku utrzymującego się podrażnienia należy zwrócić się do lekarza.

Z powodu tworzenia się powłoki olejowej na skórze oraz na powierzchni wanny lub brodzika, istnieje duże niebezpieczeństwo poślizgnięcia się.

Wannę, brodzik jak również wanienkę dziecinną należy po każdej kąpieli natychmiast wymyć powszechnie stosowanymi do tego celu środkami i następnie spłukać gorącą wodą.

Interakcje

Dodatkowe użycie mydła lub detergentów zmniejsza skuteczność Balneum Hermal.

Działania niepożądane

W czasie stosowania Balneum Hermal może wystąpić, w pojedynczych przypadkach, zaczerwienienie, świąd i pieczenie skóry.

Stosowanie

Częstotliwość stosowania Balneum Hermal zależy od rodzaju oraz stopnia dolegliwości i powinna być ustalana indywidualnie. Jeśli nie przepisano inaczej, kąpiele należy brać w odstępach 2-3 dni; w razie potrzeby polecane jest codzienne stosowanie.

Balneum Hermal należy dodawać do wanny napełnionej wodą i dobrze wymieszać aż do równomiernego rozprowadzenia. Do odmierzania pożądanej ilości płynu służyć może jako miarka nakrętka od butelki Balneum Hermal. Do przygotowania pełnej kąpieli (około 150 l) stosuje się 2 miarki (30 ml) preparatu Balneum Hermal; do kąpieli dla dzieci (około 25 l) 1/3 miarki (5 ml), do kąpieli częściowej (5 l) około 1/4 łyżeczki do herbaty.

W celu uzyskania szczególnie mocnego natłuszczenia skóry można użyć podwójną ilość Balneum Hermal.

Temperatura wody do kąpieli nie powinna przekraczać 36°C, ponieważ w wyższej temperaturze słabnie efekt natłuszczający. Czas trwania kąpieli określany jest indywidualnie, nie powinien jednak przekraczać 15-20 minut. Dla niemowląt i małych dzieci wystarczy kąpiel trwająca tylko kilka minut.

Balneum Hermal można używać jako płynu do kąpieli pod prysznicem. W tym przypadku należy nierozcieńczony preparat równomiernie rozprowadzić na zwilżonej wodą skórze i następnie spłukać.

Po kąpieli skórę lekko osuszyć ręcznikiem. Silne wycieranie i tarcie ręcznikiem zmniejsza efekt leczniczy.

Uwagi

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu, nie stosować leku po terminie ważności.

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]
Napisz opinię


Korzystanie z formularza jest dobrowolne. Wysyłając go, zgadzam się z Polityką Prywatności.