Newsletter

Zapisz się na Darmowy Newsletter i zdobądź Poradnik Łuszczycowy.

Okładka Poradnika ŁuszczycowegoZapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.

Linola – dodatek do kąpieli leczniczej

Postać: Płyn
Recepta: Nie

Skład

100 g preparatu zawiera substancje aktywne: parafina ciekła 48,0 g, 2-Etyloheksenian heksadecylu i 2-Etyloheksenian oktadecylu mirystynian izopropylowy 44,0 g, alfa-(dodecylo-tetradecylo)-omega-hydroksypoli(oksyetyleno)-4,5-poli(oksypropylen) 1,0 g, alfa-dodecylo-omega-hydroksypoli(oksyetylen)-2 6,0 g.

Działanie

Linola dodatek do kąpieli leczniczej zawiera mieszaninę różnych substancji tłustych (92%) oraz niewielką ilość środka emulgującego (7%) ułatwiającego rozpuszczenie preparatu w wodzie. Preparat natłuszcza skórę, tworząc na niej powłokę olejową i w efekcie zostają zatrzymane w skórze naturalne czynniki utrzymujące wilgotność skóry. Preparat działa również przeciwświądowo.

Wskazania

Leczenie wspomagające chorób skóry, w przebiegu których pojawia się suchość skóry i świąd (atopowe zapalenie skóry, wyprysk przewlekły, rybia łuska). Leczenie wspomagające łuszczycy. Pielęgnowanie skóry suchej i wrażliwej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Każde przeciwwskazanie do stosowania kąpieli całego ciała, np. choroby serca lub układu krążenia z nadciśnieniem włącznie. Preparat nie powinien być stosowany w okresie wysiewu łuszczycy krostkowej.

Środki ostrożności

W związku z dużą zawartością substancji tłustych w kąpieli istnieje ryzyko poślizgnięcia się w wannie.

Stosowanie

Zaleca się stosowanie następujących ilości Linola dodatku do kąpieli leczniczej: do właściwej kąpieli całego ciała 30-40 ml, do kąpieli poszczególnych części ciała 2 ml, pod prysznic 20 ml. Kąpiele z dodatkiem Linola stosuje się zazwyczaj co 2-3 dni, przez około 4 tygodnie. Czas kąpieli nie powinien przekraczać 20 minut.

Czas kąpieli niemowląt i małych dzieci nie powinien być dłuższy niż kilka minut.

Temperatura kąpieli powinna wynosić 32-36° C. Uwaga: w kąpieli o temperaturze powyżej 36° C działanie preparatu jest zmniejszone. Po kąpieli skórę można lekko osuszyć ręcznikiem. Jednak w celu uzyskania najlepszego efektu terapeutycznego należy pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia. Mocne wycieranie ręcznikiem lub inny sposób przyspieszania suszenia mogą zmniejszyć efekt terapeutyczny preparatu. W razie pojawienia się uczucia swędzenia w trakcie kąpieli preparat można aplikować bezpośrednio na wilgotną skórę. W takim wypadku po rozprowadzeniu preparatu należy go spłukać, a skórę pozostawić do wyschnięcia.

Uwagi

Dodatkowe użycie mydła lub innych środków myjących zmniejsza efekt leczenia preparatem.

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]
Napisz opinię


Korzystanie z formularza jest dobrowolne. Wysyłając go, zgadzam się z Polityką Prywatności.