Newsletter

Zapisz się na Darmowy Newsletter i zdobądź Poradnik Łuszczycowy.

Okładka Poradnika ŁuszczycowegoZapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.

Boniderm – Pomada Ojca Grzegorza

Postać: Płyn
Recepta: Nie

Skład

Płyn zawiera stearynian sodowy oraz ekstrakty z korzenia łopianu, korzenia mydlnicy, kłącza tataraku, kwiatu rumianku, ziela pokrzywy.

Działanie

Usuwa z powierzchni skóry wapniowe i magnezowe sole kwasów tłuszczowych, a przez to ułatwia uwalnianie wydzielin z gruczołów łojowych i niszczy środowisko bytowania bakterii i grzybów chorobotwórczych. Usuwa z powierzchni skóry jony metali ciężkich. Działa łagodnie keratolitycznie i przeciwzapalnie.

Wskazania

Przeznaczony jest do mycia skóry w trądziku pospolitym, wyprysku alergicznym i niealergicznym, łojotokowym zapaleniu skóry, łupieżu łojotokowym, pęcherzycy łojotokowej i rybiej łusce. Polecany jest dla osób z przetłuszczającą się skórą.

Stosowanie

Wstrząsnąć przez użyciem. Nanieść preparat na chorą skórę (na twarz wystarcza jedna łyżka stołowa) i przez ok. 2-3 minuty delikatnie wcierać, a następnie zmyć wodą. Stosować 1-3 razy dziennie w zależności od nasilenia objawów chorobowych. W przypadku łupieżu łojotokowego stosować Boniderm zamiast szamponu.

Uwagi

Wszystkie wskazania Bonidermu zostały potwierdzone badaniami przeprowadzonymi w Klinice Dermatologii Akademii Medycznej w Białymstoku.

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]

Opinie
  1. Po 2-tyg stosowania zauważyłem zmiany na dobre.

Napisz opinię


Korzystanie z formularza jest dobrowolne. Wysyłając go, zgadzam się z Polityką Prywatności.