Newsletter

Zapisz się na Darmowy Newsletter i zdobądź Poradnik Łuszczycowy.

Okładka Poradnika ŁuszczycowegoZapis na Biuletyn jest dobrowolny. Zapisując się, zgadzam się z Polityką Prywatności.

Krwawnik pospolity

Krwawnik pospolity - zdjęcie

Krwawnik pospolity

Krwawnik pospolity jest ziołem z rodziny astrowatych. Roślina ta pochodzi z Eurazji i występuje na terenach umiarkowanych całego świata. W Polsce jest to zioło pospolite. Do celów leczniczych używana jest nadziemna część rośliny.

Działanie

Krwawnik pospolity ma działanie przeciwzapalne, odkażające, a także ma właściwości ściągające. Ponadto ma działanie przeciwkrwotoczne (działa na krwawienia zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrze) i przeciwskurczowe. Ziele pobudza wydzielanie soków trawiennych i żółci. Krwawnik pospolity działa korzystnie na układ pokarmowy (wątrobę, żołądek, jelita). W postaci herbaty ma działanie moczopędne i wzmagające potliwość. Stosowany zewnętrzne łagodzi stany zapalne skóry, przyspiesza gojenie ran.

Wskazania

Stosowanie ziela krwawnika pospolitego wskazane jest przy leczeniu hemoroidów, wrzodów, żylaków, oparzeń i ran. Można go także stosować w do oczyszczania skóry oraz na zmarszczki. Ponadto stosowany jest przy słabym trawieniu, zapaleniach żołądka i jelit. Dodatkowo ziele odtruwa organizm z toksyn, łagodzi zapalenia pęcherza i reguluje cykl miesiączkowy. Ziele można także stosować w stanach gorączkowych i przeziębieniach.

Stosowanie

Krwawnik pospolity może być stosowany jako herbatki i napary. Zewnętrznie stosowany jest w postaci kompresów, okładów, olejków lub mieszanek w różnych specyfikach.

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]
Napisz opinię


Korzystanie z formularza jest dobrowolne. Wysyłając go, zgadzam się z Polityką Prywatności.