Alantan

0
2
Postać:Maść, krem.
Recepta:Nie
Substancje czynne:Alantoina, (d-pantenol)

Skład

1 g maści zawiera 20 mg alantoiny. Maść Plus i krem Plus zawierają dodatkowo 50 mg d-pantenolu.

Działanie

Alantoina działa przeciwzapalnie i ściągająco oraz przyspiesza podział komórek i pobudza tworzenie naskórka. Ma działanie keratolityczne. Przyspiesza także czyszczenie ran, wywiera działanie przeciwzapalne i ściągające. Maść działa łagodząco na stany zapalne skóry i błon śluzowych, usuwając także objawy nadmiernego rogowacenia i złuszczania

D-pantenol wnika głęboko w skórę, gdzie przekształca się w kwas pantotenowy, który jest potrzebny przy gojeniu ran i zaburzeniach skóry. Dodatkowo wiąże on wodę w skórze, dzięki czemu jest ona bardziej elastyczna.

Wskazania

Alantan jest wskazany przy różnego rodzaju ranach, otarciach, pęknięciach skóry, poparzeniach (także słonecznych), pielęgnacji odparzonej skóry niemowląt, skóry suchej i podrażnionej, nadmiernym rogowaceniu skóry, stanach zapalnych błon śluzowych a także w schorzeniach skóry takich jak atopowe zapalenie skóry i łuszczyca.

Alatan z serii Plus wskazany jest również dla niemowląt oraz kobiet w okresie poporodowym.

Alantan jest wskazany do stosowania w połączeniu z preparatami kortykosteroidowymi.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Dawkowanie

Alantan stosować 2-3 razy na dobę na powierzchnię skóry zmienioną chorobowo. Można stosować pod opatrunkiem okluzyjnym. W przypadku stosowania u niemowląt, stosować po zmianie pieluszki na miejsca narażone na odparzenia.

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj