Dermokosmetyki Dr Michaels w leczeniu łuszczycy

24
37
Artur Ferenc - Febumed S.K. - dystrybutor Dr Michaels
Artur Ferenc - Febumed S.K - dystrybutor preparatów Dr Michaels
Artur Ferenc - Febumed S.K. - dystrybutor Dr Michaels
Artur Ferenc – Febumed S.K – dystrybutor preparatów Dr Michaels

Zapewne wiecie, że jak co roku testuję na sobie różne specyfiki. Staram się wybierać te, o których jest głośno, i które moim zdaniem mogą być skuteczne – to jest dosyć oczywiste, bo przecież też chcę zaleczyć sobie łuszczycę, która w ciągu roku jakoś mi tam pojawia się (przynajmniej ostatnio).

W tym roku padło na dermokosmetyki Dr Michaels. Dużo się o nich mówi, opinie są podzielone – jak przy każdych preparatach na łuszczycę. Osobiście najbardziej przemówiły do mnie badania przeprowadzane na tych preparatach, a także zdjęcia przed i po leczeniu – możecie poczytać i zobaczyć na stronie dystrybutora dermokosmetyków Dr Michaels.

Zwykle stosuje różne specyfiki w ciągu dnia. Jednak tym razem postanowiłem się zapytać u źródła jak leczyć, co w moim wypadku będzie najlepsze. Bądź co bądź dalej miałem obawy, bo łuszczyca na mojej głowie jest bardzo oporna. Pomyślałem również, że mogę przecież opublikować informacje, które otrzymam. Przecież wielu z Was jest ciekaw odnośnie tych preparatów. Tym sposobem przeprowadziłem wywiad z Panem Arturem Ferencem – przedstawicielem z firmy Febumed S. K., która jest wyłącznym dystrybutorem preparatów Dr Michaels w Polsce. Poniżej możecie przeczytać treść moich pytań i wątpliwości oraz odpowiedzi Pana Artura.

Wywiad z Arturem Ferencem

Paweł Landzberg: Zwykle wiosną planuję swoje kuracje przeciwłuszczycowe. Najczęściej wybieram preparaty i sposoby polecane przez innych. W tym roku postanowiłem postawić na preparaty Dr Michaels. Moją szczególną uwagę przykuły liczne badania potwierdzające skuteczność preparatów Dr Michaels, między innymi dlatego postanowiłem wypróbować te dermokosmetyki. Jak to się przekłada na praktyczną skuteczność? Jaka część Pana klientów jest zadowolona z rezultatów?

Artur Ferenc: Odpowiem krótko: grono osób w pełni usatysfakcjonowanych stosowaniem naszych preparatów rośnie w sposób wręcz niewyobrażalny. I to przede wszystkim daje nam energię do działania. Wiadomo, że nie ma leku, który leczy łuszczycę całkowicie, ale dzięki naszym produktom dajemy Klientom szansę na szczęście, a sobie dużą dawkę satysfakcji.

Badania skuteczności tylko potwierdzają – nasze produkty działają, a informacje o nich nie są wyssane z palca. W końcu nie można pominąć średniego wyniku tych badań na poziomie 76%, a w badaniu austriackim 89%. Warto zwrócić uwagę, że prowadzone one były na oddziałach klinik dermatologicznych, podczas hospitalizacji badanych.

Na jakie części ciała preparaty Dr Michaels są najbardziej skuteczne?

Nasze dermokosmetyki stosowane są w wielu rodzajach łuszczycy i myślę, że pod tym właśnie kątem należy rozpatrywać ich skuteczność. Ale mówiąc np. o łuszczycy pospolitej, skóry gładkiej, jak i owłosionej skóry głowy, uzyskujemy bardzo dobre rezultaty, zarówno pod względem wyglądu skóry, jak i długości remisji zmian. W naszej praktyce, do wyjątku nie należy długość remisji liczona w latach. Mamy przypadki, o których trudno zapomnieć, np. napisał do nas z wdzięcznością pięćdziesięcioparoletni mężczyzna, który dzięki nam po raz pierwszy od trzydziestu lat wybrał się do fryzjera. Było to osiem lat temu. Do dzisiaj nie ma nawrotów zmian.

W tym roku największy problem mam z łuszczycą skóry głowy. Praktycznie 80-90% skóry głowy mam zajęte zmianami łuszczycowymi z grubą łuską (w zimę niczego nie stosowałem). Trochę obawiam się tego czy te preparaty pomogą przy takim poziomie zajętej skóry głowy. Jakie preparaty na skórę głowy poleciłby Pan w moim przypadku?

Przy łuszczycy owłosionej skóry głowy standardowo polecamy dwa preparaty: Żel myjący i Odżywka regenerująca do skóry. Stosujemy je dokładnie w sytuacji tak rozległych zmian, jak w Pana przypadku.

Ważną zaletą tego zestawu, naturalnie poza skutecznością, jest łatwość stosowania. Wieczorem w skórę głowy należy wmasować Odżywkę i zmyć ją Żelem myjącym następnego dnia rano. Odżywka ma właściwości przeciwzapalne, odżywia i uelastycznia skórę głowy, a żel, dzięki dużej zawartości kwasów owocowych, głęboko złuszcza.

Bywa, że zmiany ustępują już po pierwszym tygodniu. Warto pamiętać, żeby nie zaprzestać stosowania preparatów przy pierwszych sukcesach w walce z łuszczycą. Mamy nie tylko zlikwidować zmiany łuszczycowe, ale też “utrwalić” uzyskany efekt, dlatego powinniśmy kurację kontynuować optymalnie 4-6 tygodni.

Z racji tego, że mam grubą łuskę na skórze głowy mam pytanie odnośnie złuszczania. Przed leczeniem powinienem złuszczyć łuskę swoimi sposobami (np. oliwką salicylową) czy preparaty Dr Michaels poradzą sobie z łuską?

Preparaty Dr Michaels, dzięki swojej skuteczności stosowane są przede wszystkim w monoterapii. W tym przypadku, dzięki dużej zawartości kwasów owocowych, za usunięcie łuski odpowiada Żel myjący Dr Michaels. Nie ma więc potrzeby stosowania czegoś, co np. może spowodować ścieńczenie skóry. W dodatku, stosując specyfiki z różnych źródeł, nie dowiemy się, co nam rzeczywiście pomaga lub np. co nas uczuliło.

Zwykle kuracje przeprowadzam, gdy się ociepli. Wówczas strzygę włosy na łyso i trzymam preparaty cały dzień na skórze głowy – nie muszę nosić czapki, więc nic się nie wyciera. Wieczorem przed snem zmywam stosowany preparat, po czym stosuję jakiś środek natłuszczający. Jak wygląda stosowanie zaproponowanych przez Pana preparatów? Jak powinienem je stosować?

Właśnie. Najczęściej wymienianymi przez pacjentów zaletami naszych produktów są: skuteczność i wygoda w stosowaniu. Szczególnie w przypadku łuszczycy owłosionej skóry głowy nie ma żadnego utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu. Odżywkę stosujemy wieczorem, a rano ją zmywamy.

Na ciele mam niewiele zmian. Tak mało, że w ostatniej kuracji pominąłem część zmian w leczeniu (ze względu na uciążliwość stosowania kuracji). Czasami stosowałem też plastry na mniejsze zmiany, aby preparat nie wtarł się w ubranie. Co poleca Pan na niewielkie zmiany na ciele?

U nas nie ma żadnego problemu z uciążliwością – kosmetyki Dr Michaels świetnie się wchłaniają, więc nie brudzą ubrań. Generalną zasadą przy ich użyciu, mam na myśli przede wszystkim maść, jest tworzenie możliwie najcieńszej warstwy na skórze. Jeśli jednak dojdzie do zabrudzenia, to nie jest ono trwałe, znika po praniu.

Przy niewielkich powierzchniowo zmianach można zastosować wyłącznie maść. Ale w celu uzyskania optymalnego efektu, w przypadku skóry gładkiej, zawsze polecamy zestaw preparatów Dr Michaels, czyli Żel myjący, Maść i Odżywkę regenerującą do skóry. Każdy z nich ma ściśle określoną rolę w procesie usuwania zmian łuszczycowych.

Jak stosować polecane przez Pana preparaty na skórę gładką?

Skórę należy przemyć Żelem myjącym, osuszyć ręcznikiem, a następnie posmarować maścią. Odczekać 3- 10 minut, żeby się wchłonęła, po czym nałożyć Odżywkę regenerującą do skóry. Odżywkę pozostawić na kilka minut, aż do wchłonięcia, nie należy jej zmywać. Stosujemy 2 razy dziennie.

Powtórzę: nasze produkty są bardzo przyjazne w stosowaniu, nie brudzą, mają przyjemny, delikatnie ziołowy zapach, a ich stosowanie nie jest czasochłonne.

W ofercie widziałem, że ma Pan też środki na łuszczycę paznokci, jednak z moich i nie tylko moich doświadczeń wynika, że łuszczycę paznokci bardzo trudno się leczy. Czy Wasze preparaty pomagają także na paznokcie?

To prawda, leczenie łuszczycy paznokci wymaga dużej dyscypliny i cierpliwości. W przypadku skóry gładkiej, jak i skóry głowy, spektakularne pozytywne efekty możemy zauważyć już po kilku dniach, w przypadku łuszczycy paznokci efekty mają związek między innymi z szybkością wzrostu płytki paznokciowej. Preparaty Dr Michaels stosowane przez 3-5 miesięcy mogą odbudować całkowicie zniszczoną płytkę. W naszej praktyce mamy przypadki, gdzie przez wiele kolejnych lat płytka paznokciowa nie była w stanie utrzymać się nawet w wersji szczątkowej. Po 3 miesiącach preparaty Dr Michaels stosowane w łuszczycy paznokci, spowodowały odbudowę zdrowej płytki aż w 75%. Serię na łuszczycę paznokci wprowadzaliśmy sukcesywnie na rynek polski, prowadząc jednocześnie własne obserwacje. Preparaty okazały się, wręcz zaskakująco skuteczne. W taki sposób, z dnia na dzień rośnie grono osób zadowolonych.

Jak poleca Pan stosować preparaty w przypadku łuszczycy paznokci?

Przede wszystkim systematycznie.

Zestaw do łuszczycy paznokci składa się z żelu myjącego, płynu NR Formula i N-kremu.

Każdy z nich pełni inną rolę w procesie leczenia. Płytkę paznokciową oraz powierzchnię wokół i pod paznokciem należy umyć miękką szczoteczką, używając żelu myjącego Dr Michaels. Zmyć ciepłą wodą i osuszyć. Przy użyciu wacika posmarować płynem NR Formula powierzchnię paznokcia, wokół i pod paznokciem. Pozostawić do wyschnięcia na ok. 5 min. Następnie posmarować N-kremem Dr Michaels te same miejsca. Nie wycierać, stosować 2 razy dziennie.

Wszystkie produkty, jak w poprzednich przypadkach wzajemnie uzupełniają się w procesie leczenia. Dlatego w określonym przypadku stosujemy 2 lub 3 preparaty jednocześnie, żeby zapewnić kompleksową pielęgnację skóry ze zmianami łuszczycowymi.

Czy oprócz poleconych przez Pana preparatów stosować jeszcze jakieś inne na skórę głowy i ciała (nawilżające, natłuszczające)?

Nie ma potrzeby sięgania po inne specyfiki.

Zwykle każde preparaty testuję przynajmniej miesiąc (a częściej nawet 1,5 miesiąca). Jeśli po tym czasie nie widzę zmian na lepsze to odstawiam preparat z wnioskiem, że na mnie on nie działa. Po jakim czasie powinienem widzieć rezultaty stosowania preparatów Dr Michaels?

To akurat zależy od wielu czynników: od powierzchni chorobowo zmienionej, od wieku pacjenta, od rodzaju łuszczycy oraz od stosowanych dotychczas leków.

Pierwsze efekty często widoczne są już po kilku dniach. A w celu osiągnięcia optymalnych efektów stosowanie przedmiotowych preparatów powinno trwać 4-6 tygodni.

Jak długo trwa remisja? Czy profilaktyczne stosowanie (od czasu do czasu) preparatów Dr Michaels przedłuża remisję?

Czas nawrotu choroby zależy od cech indywidualnych organizmu, od rodzaju łuszczycy i przyczyn powstawania choroby. Remisja może trwać rok lub dłużej, ale może być też krótsza. Kuracja z użyciem preparatów Dr Michaels daje zwykle długie remisje. W ramach pielęgnacji, pozwalającej utrzymać skórę dobrze odżywioną i nawilżoną, co zmniejsza prawdopodobieństwo kolejnej proliferacji, stosujemy 2-3 razy w tygodniu odżywkę regenerującą do skóry. Wskazane jest również, w ramach codziennej higieny, używanie mydła Dr Michaels.

Dziękuję za rozmowę.

24 KOMENTARZE

 1. Witajcie…chcialabym pomoc wszystkim,ktorzy cierpia na luszczyce skorna oraz paznokciowa…zaden lekarz mi nie pomogl,pomoglam sobie sama…
  Na luszczyce skorna kupilam wiesiolek w ziarnach,zmielilam w mlynku na proszek,3razy dziennie lyzeczke proszku bralam do ust popijajac woda,do tego olej z wiesiolka i smarowac miejsca…trwalo 6-miesiecy ale luszczyca zginela na zawsze…
  Natomiast na luszczyce paznokciowa pomogla mi Silicea,pytajcie w sklepach zielarskich albo szukajcie w internecie,pozdrawiam Ewa

 2. … , Witam . Czy COCOIS można stosować na skórę twarzy , czy jak , hmmm … ???! Pozdrawiam gorąco …

 3. Przetestowałem te dermokosmetyki (napiszę o tym w jednym z wpisów) i powiem Ci, że faktycznie bardzo powoli pomagają. Na skórze głowy cokolwiek dobrego widziałem dopiero po 6 tygodniach i po tym czasie dołączyłem też maść na głowę. Wtedy było już lepiej, ale dalej długo się leczyło. Na skórę gładką stosowałem maść i odżywkę – tu mi zeszło po 3 tygodniach bez problemu. Tak że w moim wypadku sama odżywka i żel oraz 6 tygodni to za mało na skórę głowy.

 4. Stosuję już 4,5 tygodnia zarówno żel jak i odżywkę (zgodnie z instrukcjami) na skórę głowy + na jedną kropkę na nodze. Niestety nie widzę zupełnie żadnej poprawy ani tu ani tu 🙁 Nie wiem czy mam dalej stosować aż dobiję do tych 6 tygodni (tak jak pisze w wywiadzie powyżej żeby stosować 4-6 tygodni) czy już sobie darować i spróbować czegoś innego (np. Cocoisu). Wydaje mi się, że na głowie nawet mi się trochę powiększyły te zmiany przez ten czas…

 5. Do mix.Trzeba cierpliwosci żeby łuska całkiem zeszła, ale odżywkę też stosuj przy łusce, powinna przyspieszyć złuszczanie. Na skórę gładką stosowałam mydełko zamiast żelu, ponieważ żel nie pomagał.

 6. Jeśli przed tymi preparatami stosowałeś jakieś inne na skórę głowy to rozrost łuski spowodowany jest zaprzestaniem poprzedniej kuracji. U mnie łuska nie narosła jeszcze bardziej po rozpoczęciu stosowania tych preparatów, bo miałem maksymalnie zawaloną głowę – wcześniej nic nie stosowałem. Chcę też podkreślić, że obciąłem się na łyso, aby mało tego zużywać i żel mam już chyba 6 miesiąc. Jednak trzeba przyznać, że długo trwało, aż łuska całkowicie ustąpiła i zmiany zaczynały spłaszczać się i blednąć. Bodajże po miesiącu pozbyłem się prawie całkowicie łuski i były widoczne pozytywne zmiany. Ale też stosowałem odżywkę w dużej części na łuskę z początku – dopóki całkowicie łuska nie ustąpiła. W każdym bądź razie dało radę, ale długo to trwało – w przypadku skóry głowy.

 7. Hej, Pawle postanowilem tez sprobowac dr michaels i w sumie mam jedna watpliwosc – a mianowicie usuniecie luski. Z tego co czytalem i mi powiedziano przez telefon, to powinno sie stosowac tylko ten żel i on ma wystarczyc jezeli chodzi o usuwanie luski. Mnie sie luska dosyc spora miejscami zrobila i juz pare dni stosuje zel i odzywke i musze powiedziec ze nie za bardzo ten zel sobie radzi z jej usunieciem. Jak to bylo u Ciebie? Nie musiales dodatkowo jeszcze czegos dorzucic do usuwania luski czy żel rzeczywiscie sobie dal rade sam? Wiadomo, te rzeczy nie naleza do tanich, wiec chce wykorzystac je jak najlepiej, a na razie do sporo smarowanej powierzchni glowy tak naprawde na luske smaruje bo zel nie daje rady i nie wiem czy to nie jest za bardzo marnowanie tej odzywki…

 8. Mam pytanie czy stosował już ktoś Beta-Skin Natural Active Cream ?
  Polecił mi to Pan Profesor Kaszuba.
  Stosuję od tygodnia i widzę poprawę.

 9. Tak, na ciało stosuję to samo, co na głowę (oprócz żelu). Z ciała praktycznie mi już zeszło.

 10. Bardzo dziękuję za cenne wskazówki, dużo pomogłeś;) W takim razie chyba też się zdecyduję i zastosuję do rad;) Jeśli chodzi o głowę i ogólnie o skórę to stosujesz dwa odrębne zestawy? Czy ten przeznaczony do skóry głowy stosujesz i na głowę i na ciało?:)

 11. Stosuję je już 12 tydzień na całą skórę głowy i żeby było ciekawiej cały czas na jednym zestawie jadę – bardzo niewiele tego stosuję i cieniutko. Ogólnie mogę powiedzieć, że jest bardzo dobrze, bo nic nie widać już. Na ciele (na kilku zmianach) stosuję od ponad 2 tygodniu i tu już po tak krótkim czasie ledwo co widać. Tak że już w chwili obecnej mam bardzo pozytywne doświadczenia z tymi preparatami. Jeśli się zdecydujesz to zadzwoń na infolinię, aby Ci doradzili i powiedzieli jak stosować, bo jak bym stosował to tak jak zwykle stosuję różne preparaty to by mi dawno się skończyło.

 12. Z tego co wiem jesteś w trakcie testowania dermokosmetyków dr Michaels… Czy możesz wstępnie napisać, czy są już jakieś widoczne, pozytywne zmiany na Twojej skórze? Jestem bardzo zainteresowana tym, bo już kompletnie nie wiem co stosować żeby chociaż na jakiś czas pozbyć się łuszczycy.

 13. To wszystko zależy od konkretnego przypadku. Może masz jakiś stan zapalny w organizmie. A może Twoja łuszczyca jest ciężkim przypadkiem, który rozwija się zawsze i wszędzie. W każdym bądź razie jakbyś drapała to rozwijała by się jeszcze szybciej.

 14. Z tego co pamiętam to większości pozbyłem się stosując Cocois. Jednego roku stosowałem też Bioarpil, aby pozbyć się kilku zmian. A w zeszłym roku w paru miejscach stosowałem Kartalin i też zeszło mi to co wówczas miałem. Szczegóły znajdziesz tu na blogu, we wcześniejszych wpisach.

 15. kurcze ja też ich nie drapię a jednak mi się powiększają, wychodzą takie malutkie prawie nie widoczne a teraz juz mam je jak główka zapałek.

 16. Na skórze gładkiej nie stosuję aktualnie nic. Zmiany tam mogę policzyć na palcach rąk. Chciałbym tam też wypróbować preparaty Dr Michaels, tylko nie chce mi się zbytnio – słaba motywacja jest, skoro prawie nic nie mam i nie powiększa się to, co mam. Zwykle mam zaczynają mi się takie małe zmiany, które czasami się powiększają. Ale od jakiegoś czasu nie powiększają się nawet. Nie drapię też ich zbytnio, więc nie mają predyspozycji do powiększania się.

 17. A na skórze gładkiej co stosujesz>?? bo ja też mam taką drobnicę ale u mnie to jest tak że wyskakują maleńkie a potem się powiększają teraz mam takie jak główka zapałek pewnie z czasem jeszcze się powiększą a Ty tak nie masz??

 18. Tak na oko to z jakiś rok miałem spokój na głowie. A na ciele to od 4 lat mam spokój – pojawiają się jakieś drobne zmiany, ale to jest taka drobnica, że nie mam się czym przejmować. Dlatego ze skórą gładką mam względny spokój od dawna.

  Testuję także z takich powodów, że nie chcę przyzwyczajać skóry do żadnego preparatu. A w przypadku Cocoisu to już dosyć długo stosowałem go.

 19. A ja mam pytanie do Ciebie, Pawle, ponieważ wiem, że zaleczyłeś sobie 90% głowy Cocoisem. Po jakim czasie w takim razie zmiany Ci wróciły, skoro teraz wypróbowujesz dermokosemtyki dr. Michaels?

 20. Podejrzewam, że można się opalać, ale nie jednocześnie. Tzn. nie można opalać się będąc posmarowanym. To jest taka podstawowa zasada przy każdych preparatach.

 21. Witam. mam pytanie czy te dermokosmetyki można łączyć ze słońcem czy można się przy nich opalać?/ chodzi mi o skórę ciała nie o głowę?/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj