Dziegieć brzozowy (surowiec)

1
56
Dziegieć brzozowy - surowiec
Dziegieć brzozowy

 

Postać:Płyn
Recepta:Nie
Substancje czynne:Dziegieć brzozowy
Status:Surowiec
Inne:Dziegieć

Skład

Dziegieć brzozowy - surowiec
Dziegieć brzozowy

Czysty dziegieć brzozowy.

Działanie

Dziegieć brzozowy stosowany jest w dermo kosmetyce lub jako składnik maści leczniczych. Dermokosmetyki z dziegciem brzozowym stosowane są w pielęgnacji skóry problematycznej, zwłaszcza tam, gdzie jest wskazane wykorzystanie działania redukującego. Stosowane przez krótki okres, na ograniczone partie skóry i w niezbyt wysokich stężeniach są cennymi środkami pielęgnującymi, które poprawiają wygląd skóry, wpływają na ogólne samopoczucie: obniżają świąd skóry, dają efekt znieczulenia, co prowadzi do obniżenia stanów nadmiernego napięcia nerwowego i poprawy snu.

Dziegieć brzozowy wykazuje silnie działanie redukujące, odkażające, przeciwświądowe, miejscowo znieczulające, przeciwzapalne, przeciwpasożytnicze, wysuszające i przeciwgrzybiczne.

Wskazania

Składnik dermo kosmetyków stosowanych w pielęgnacji skóry u osób z problemami skórnymi typu: łuszczyca, różnego rodzaju wypryski, zapalenie łojotokowe skóry, atopowe zapalenie skóry i inne choroby skóry o podłożu neurogenno-alergicznym charakteryzujące się świądem, grzybice, łojotok, trądzik, twardziny, liszaj zwykły, liszaj czerwony płaski, łupież pstry, nużyca (demodecosis), odleżyny, źle gojące się rany, wszawica.

Przeciwwskazania

Przed zastosowaniem należy wypróbować działanie dermokosmetyków z zawartością dziegciu na niewielkim obszarze skóry.

Nie używamy dziegciu i balsamów z jego zawartością na otwarte rany, wrzody i otwarte ropnie, w ostrych stanach zapalnych skóry, w egzemach wywołanych alergiami pochodzenia chemicznego. Nie stosować podczas  ciąży. Przy zastosowaniu czystego dziegciu, jeżeli wystąpiły podrażnienia w pielęgnacji skóry łuszczycowej zaprzestajemy stosowania, jeżeli natomiast podrażnienia wystąpiły przy pielęgnacji skóry z  egzemą nie zaprzestajemy dalszego stosowania. W przypadku egzem podrażnienia mają charakter przemijający. Balsamy z dziegciem o zawartości 2-10% zwykle nie wywołują żadnych podrażnień.

Długotrwałe stosowanie czystego dziegciu lub dermokosmetyków dziegciowych z wysoką procentowa zawartością dziegciu na duże powierzchnie ciała (powyżej 30%) wymaga kontroli laboratoryjnej moczu, gdyż może on działać toksycznie na nerki. Dziegieć posiada działanie fotouczulające (podnosi wrażliwość skóry na promienie słoneczne) może sprowokować oparzenie,  dlatego do 24 godzin po zastosowaniu balsamów dziegciowych nie należy wystawiać ciała bezpośrednio na działanie słońca.

Stosowanie

Surowiec kosmetyczny przeznaczony do maskowania, perfumowania. Możliwe stosowanie zewnętrzne jako składnik:

  • stężenie 1-3%: kremów, balsamów kosmetycznych, lotionów kosmetycznych, wyrobów perfumeryjnych,
  • stężenie 1-5%: szamponów, mydeł twardych,
  • stężenie 1-30%: wyrobów weterynaryjnych.
Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo fajnie sprawdzają się szampony z dziegciem brzozowym przy leczeniu zmian na owłosionej skórze głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj