Fiołek trójbarwny

0
1
Fiołek trójbarwny - zdjęcie
Fiołek trójbarwny

Fiołek trójbarwny (popularnie nazywany bratkiem) występuje w Europie, Afryce Północnej i na umiarkowanych obszarach Azji. Roślina ta nie jest wybredna pod względem podłoża i rośnie w różnych warunkach – rośnie na polach, przydrożach, trawiastych obszarach górzystych. Do celów leczniczych zbiera się młode pędy bez dolnych, pożółkłych części. Następnie suszy się je w temperaturze 40 stopni Celcjusza.

Działanie

Ziele fiołka trójbarwnego ma działanie moczopędne, a także odtruwające organizm oraz regulujące metabolizm. Dodatkowo to lecznicze zioło ma działanie przeciwzapalne, a także rozrzedzające flegmę. Oprócz tego ułatwia przyswajanie i działanie witaminy C. Fiołek trójbarwny zmniejsza także łamliwość naczyń krwionośnych.

Wskazania

Fiołek trójbarwny stosowany jest w chorobach układu moczowego np. zapaleniach układu moczowego. Odtruwa także nerki. Jest również stosowany w chorobach płuc oraz przy nadciśnieniu tętniczym. Zioło fiołka jest także z powodzeniem stosowane w chorobach skóry.

Stosowanie

Ziele fiołka trójbarwnego zwykle stosowane jest jako napar, który należy pić. Może też być stosowany zewnętrznie jako okłady lub kąpiele.

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj