Kuterid

0
13
Postać:Maść, krem
Recepta:Tak
Substancje czynne:Betametazon
Inne:Steroid o sile 5/7

Skład

1 g kremu lub maści zawiera 0,5 mg betametazonu.

Działanie

Syntetyczny glikokortykosteroid o silnym działaniu miejscowym. Działa przeciwzapalnie, uśmierza świąd, likwiduje wysięki i obrzmienia.

Wskazania

Lek wskazany w takich przypadkach jak: ostry wyprysk alergiczny, świerzbiączka, dermatozy kontaktowe z dużym odczynem zapalnym, nie odpowiadające na leczenie słabszymi steroidami, niektóre postacie łuszczycy, skórny toczeń rumieniowaty, przerostowy liszaj płaski, łysienie plackowate.

Maść nadaje się do leczenia suchych łuszczących się powierzchni, natomiast krem jest odpowiedni do leczenia sączących się zmian skórnych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku w przypadkach: trądzik różowaty, ropne i bakteryjne zakażenia skóry, gruźlica skóry, ospa wietrzna, półpasiec, opryszczka, reakcje poszczepienne. Nie stosować na skórę twarzy oraz w postaci opatrunków, a także w fałdach skóry. Ponadto przeciwwskazaniem jest grzybica, ciąża, dzieci poniżej 1 roku życia.

Interakcje

Preparaty zawierające mocznik nasilają wchłanianie i zwiększają możliwość oddziaływania ogólnego.

Ciąża i laktacja

W przypadku ciąży oraz karmienia piersią ewentualne leczenie lekiem Kuterid należy skonsultować z lekarzem, który podejmie decyzję o leczeniu, w przypadku, gdy korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla dziecka.

Działania niepożądane

Rzadko objawy podrażnienia, pieczenie skóry, możliwość nawrotu zmian po odstawieniu leku (efekt maskowania).

Przy przewlekłym stosowaniu: zanik skóry, teleangiektazje, rozstępy skóry, trądzik, nadmierne owłosienie, wtórne zakażenia skóry.

Stosowanie

Preparat do stosowania zewnętrznego. Dawkę ustala lekarz. Na powierzchnię skóry chorobowo zmienionej nakładać cienką warstwą 2 razy dziennie.

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj