Linomag

0
2
Postać:Maść, krem, płyn
Recepta:Nie
Substancje czynne:Linomag płyn

Skład

Maść – 100 g maści zawiera substancję czynną: Linomag płyn (Lini oleum virginale 3:1) – 20 g oraz substancje pomocnicze: lanolina bezwodna i wazelina biała.

Płyn – 100 g płynu zawiera substancję czynną: Linomag płyn (Lini oleum virginale 3:1) – 100 g.

Krem – 100 g kremu zawiera substancję czynną: Linomag płyn (Lini oleum virginale 3:1) – 20 g oraz substancje pomocnicze: maść z kwasem borowym 3% (wazelina biała, kwas borowy), euceryna (cholesterol, parafina stała, lanolina bezwodna, wazelina biała), lanolina bezwodna.

Działanie

Preparat zawiera wielonienasycone kwasy tłuszczowe które pomagają w prawidłowym wzroście i czynnościach skóry oraz pomagają utrzymać właściwe rogowacenie i regenerację skóry.

Wskazania

Stosowanie preparatu Linomag jest wskazane pomocniczo w leczeniu chorób skóry takich jak wyprysk, wyprzenia, odparzenia. Stosowany jest w chorobach związanych z suchością skóry. Działa wspomagająco w leczeniu łuszczycy.

Przeciwwskazania

Preparatu nie należy stosować w przypadku wyprysku łojotokowego lub uczulenia na lanolinę albo którykolwiek ze składników preparatu (dotyczy maści i kremu).

W przypadku kremu (ze względu na kwas borowy) nie należy dodatkowo stosować u dzieci oraz na duże powierzchnie ciała, gdyż kwas borowy odkłada się wówczas w organizmie i staje się toksyczny. Dodatkowo kremu nie należy stosować na uszkodzoną skórę i błony śluzowe.

Płynu Linomag nie należy stosować na uszkodzoną skórę.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku stosowania Linomag w postaci kremu powinien być on stosowany u matki w ciąży jedynie, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne niebezpieczeństwa dla dziecka. Podobnie w przypadku karmienia piersią.

Dawkowanie i sposób stosowania

Maść i krem stosować 1-3 razy dziennie, cienką warstwą na miejsca chorobowo zmienione. W przypadku używania opatrunków stosować grubszą warstwę preparatu.

Płyn stosować na miejsca zmienione chorobowo 2-4 razy dziennie. W przypadku stosowania opatrunków zmieniać je, gdy będą już wysuszone.

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]

Zobacz także: Dermovit F, maść borna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj