List otwarty do Ministra Zdrowia w sprawie osób chorych na łuszczycę

0
6
List Otwarty do MZ - Stowarzyszenie Psoriasis
List Otwarty do Minister Zdrowia – wystosowany przez Stowarzyszenie “Psoriasis”.

Dnia 24 czerwca 2010 roku Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Chorych na Łuszczycę “Psoriasis” wystosowało list otwarty do Ministra Zdrowia pani Ewy Kopacz w sprawie osób dotkniętych łuszczycą.

W celu zwrócenia uwagi i podjęcia akcji ze strony Ministra Zdrowia w sprawie osób chorych na łuszczycę Stowarzyszenie “Psoriasis” wystosowało pismo z prośbą o pomoc dla chorych. Z racji faktu, że duża grupa ludzi choruje na łuszczycę w Polsce (ok. 800 tys.) należy nagłaśniać temat łuszczycy.

Informacje o łuszczycy nie tylko powinny być poruszane wśród społeczeństwa, które jest niedoinformowane. Chorzy są pokrzywdzeni nie tylko przez społeczeństwo, które najczęściej odrzuca osoby z łuszczycą, ale także przez państwo. Większość leków na łuszczycę w Polsce nie jest refundowana, przez co leczenie jest znacznie droższe niż w innych państwach europejskich.

Postanowiłem również przyłączyć się do akcji i nagłośnić sprawę listu otwartego. Jest to wszak nasza sprawa i należy o nią walczyć. Także apeluję do wszystkich chorych na łuszczycę oraz ich bliskich, abyście w miarę możliwości również starali się nagłośnić sprawę, czy to na swoich stronach internetowych, na forach, portalach społecznościowych (FaceBook, Blip, Tweeter, Nasza-Klasa itp.), czy poprzez opisy w komunikatorach takich jak Gada-Gadu.

Jeszcze raz gorąco zachęcam do nagłośniania w naszej sprawie. Im więcej mówimy o łuszczycy, tym większe szanse, że coś się zmieni. Treść listu otwartego można pobrać z tego odnośnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj