Magnipsor

Postać:Maść
Recepta:Nie

Skład

Magnipsor
Magnipsor

Lanolina, wazelina, ichtiol, olej sezamowy, ekstrakt z owoców rokitnika zwyczajnego, olej z wiesiołka dwuletniego, olej z dyni, olej z liści melaleuki skrętolistnej (drzewa herbacianego), octan witaminy E, limonen.

Działanie

Maść o działaniu przeciwwirusowym, przeciwbakteryjnym i antyseptycznym. Posiada też właściwości nawilżające, poprawia elastyczność skóry, łagodzi podrażnienia i wspomaga procesy regeneracyjne. Ponadto preparat pielęgnuje skórę, zmniejsza szorstkość skóry i zmiękcza naskórek.

Wskazania

Preparat Magnipsor wskazany jest do stosowania przy łuszczycy.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.

Ze względu na zmiany hormonalne, maść nie jest wskazana do stosowania u kobiet w ciąży i w okresie laktacji, a także u dzieci poniżej 14 roku życia.

Nie należy stosować maści pod okluzją – pod opatrunkami.

Stosowanie

Maść należy nakładać 1-2 razy dziennie na miejsca zmienione chorobowo. W przypadku skóry głowy należy poświęcić nieco czasu na wtarcie maści. Magnipsor należy mieć na skórze przynajmniej 6 godzin dziennie. Z tego względu w wielu przypadkach optymalne może być smarowanie zmian na noc przed snem. W przypadku rozległych zmian (40% i więcej) należy stosować na zmiany po kolei, aż do ustąpienia objawów (np. smarować połowę zmian aż do zniknięcia, a następnie przejść do kolejnych zmian).

Wersja ukraińska

Magnipsor produkowany na Ukrainie posiada nieco inny skład. Zamiast lanoliny i ichtiolu ma w składzie solidol.

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj