Nagietek lekarski

0
2
Nagietek lekarski - zdjęcie
Nagietek lekarski

Nagietek lekarski pochodzi z terenów śródziemnomorskich. Nie potrzebuje specjalnego podłoża, aby dobrze się rozwijać. Potrzebuje natomiast słońca. Jest to roślina o pomarańczowym kwiecie. Często jest hodowany jako roślina ozdobna. Lecznicze właściwości posiada właśnie sam kwiat nagietka.

Działanie

Ziele nagietka lekarskiego ma lecznicze działanie na organizm, jak i skórę. Substancje aktywne nagietka mają działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dodatkowo zioło wykazuje działanie żółciopędne i rozkurczowe. W przypadku skóry nagietek lekarski skutecznie ją regeneruje i nawilża.

Wskazania

Zewnętrznie nagietek lekarski stosuje się na uszkodzenia skóry, zadrapania, owrzodzenia, rany, czy stłuczenia. Ponadto stosowany jest w zmianach żylakowych, odmrożeniach, innych problemach skórnych. Nagietek stosowany jest także na błony śluzowe, także oczu. Wewnętrznie nagietek stosowany jest przy stanach skurczowych i zapalnych przewodu pokarmowego, wrzodów jelit i żołądka a także zaburzeniach i bolesnym miesiączkowaniu. Zioło to stosowane jest nawet przy nowotworach w porozumieniu z onkologiem.

Stosowanie

Nagietek lekarski stosowany jest jako napar. Zewnętrznie stosuje się najczęściej różnego rodzaju maści z nagietkiem.

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj