Salicylol

0
Postać:Płyn
Recepta:Nie
Substancje czynne:Kwas salicylowy

Skład

1 g płynu zawiera 50 mg kwasu salicylowego i 950 mg oleju rycynowego.

Działanie

Kwas salicylowy stosowany miejscowo w stężeniu 5% posiada właściwości złuszczające a także łagodnie odkażające, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze. Stosowany na skórę nadmiernie zrogowaciałą w celu usunięcia zbędnych warstw naskórka. Może działać drażniąco na skórę zdrową. Przy stosowaniu na duże powierzchnie może wchłaniać się z powierzchni skóry i wywierać działanie ogólne.

Wskazania

Zmiany skórne z tendencją do nadmiernego rogowacenia – różnego rodzaju łuszczyce owłosionej skóry głowy, złuszczanie łuszczycowate, łupież skóry głowy, łojotokowe zapalenie owłosionej skóry głowy, łupież azbestowy, ciemieniucha.

Przeciwwskazania

Noworodki i niemowlęta, nadwrażliwość na salicylany, ostre zmiany zapalne, przerwanie ciągłości skóry, ostrożnie w cukrzycy, unikać stosowania na skórę twarzy i okolicę krocza.

Działania niepożądane

Odczyny miejscowe, nadmierne wysychanie skóry, możliwe uogólnione działania niepożądane przy stosowaniu na duże powierzchnie skóry. U noworodków i niemowląt możliwe wchłanianie przez skórę – biegunka, wymioty, zaburzenia krzepnięcia i metabolizmu węglowodanów, krwawienia, wysypka.

Stosowanie

Oliwkę wcierać przy pomocy nasączonego zwitka waty w zmienioną chorobowo powierzchnię skóry, odgarniając włosy. Po upływie 1-2 godzin umyć głowę. Zabieg powtórzyć kilka razy w odstępie 3-4 dni. W szczególnie nasilonych zmianach, celem zwiększenia skuteczności preparatu, zaleca się założyć na głowę szczelny czepiec z cienkiej folii.

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj