Spotkanie we Wrocławiu – garra rufa i zioła

6
4
Rybki Garra rufa
Rybki garra rufa stosowane są w leczeniu łuszczycy.

Dzisiaj kolejna bieżąca informacja. Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Łuszczycę po raz kolejny organizuje spotkanie dla chorych na łuszczycę. Tym razem także poruszana jest kwestia leczenia niekonwencjonalnego łuszczycy. Dlatego myślę, że warto się wybrać i poznać bliżej metody, o których najczęściej dermatolodzy nawet nie wspominają, a które są mało inwazyjne i stosunkowo bezpieczne.

Spotkanie odbędzie się dnia 23 czerwca 2012 roku (w sobotę) we Wrocławiu w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym przy ulicy Weigla 5 – wejście znajduje się pod arkadami, spotkanie odbędzie się w sali wykładowej na pierwszym piętrze. Rozpoczęcie spotkania o godzinie 11:00.

Rybki garra rufa

Jednym z punktów spotkania jest omówienie leczenia łuszczycy rybkami garra rufa. Jest to niekonwencjonalna metoda, która coraz bardziej dostępna w Polsce. Rybki te zjadają łuskę na zmianach łuszczycowych, wygładzając je. Ponadto w ślinie tych rybek znajduje się enzym ditranol – a jest to nic innego jak cygnolina, która jest powszechnie stosowana w leczeniu łuszczycy.

Temat rybek przedstawi Anna Nocula-Niciak z Fish Spa Cafe – salonu oferującego zabiegi z rybkami, który znajduje się we Wrocławiu.

Zioła na łuszczycę

Kolejny ważny punkt spotkania to omówienie roli ziół w leczeniu łuszczycy. To także powinno być w zainteresowaniu chorych. Sam też częściej staram się stosować preparaty na bazie ziół. Ten punkt spotkania poprowadzi zielarz Tadeusz Mroziński, który opisze i przekaże do testowania kompozycję ziół łagodzącą objawy łuszczycy.

Plan spotkania

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00. Poniżej szczegółowy plan spotkania.

  • 11:00 – sprawy organizacyjne stowarzyszenia.
  • 11:30 – garra rufa w leczeniu łuszczycy – Anna Nocula Niciak z Fish Spa Cafe.
  • 12:00 – zioła w leczeniu łuszczycy – Tadeusz Mroziński omówi i przekaże do testowania własnoręcznie wykonaną mieszankę ziołową.
  • 12:20 – rozmowy i dyskusje przy kawie.
  • 13:00 – zakończenie spotkania.

Szczegółowe informacje proszę kierować do stowarzyszenia:

6 KOMENTARZE

  1. O spotkaniu dowiedziałem się 3 dni temu. Co do skóry głowy to tu raczej nie da rady zastosować rybek 😉

  2. Bardzo szkoda, ze za późno otrzymałam informację o wykładach we Wrocławiu. Jest juz za późno! Odczytałam e-maila właśnie 1 czerwca i nie dojadę. Swoja drogą rybki objadające łuski z ciała ludzkiego, to coś ciekawego. Jak jednak w moim przypadku – łuszczycy skóry głowy? Jak one tam wejdą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj