Spotkanie we Wrocławiu – renta + jakość życia z łuszczycą

7
4
Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Łuszczycę
Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Łuszczycę

Dziś będzie nowinka 😉 Otóż Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Łuszczycę organizuje spotkanie we Wrocławiu. Szczególnie przydatne to spotkanie powinno być dla osób z łuszczycą, ich bliskich, oraz starających się o rentę z tytułu niezdolności do pracy – tu mogą być przydatne informacje dla osób z ciężkimi postaciami łuszczycowego zapalenia stawów, których stan choroby uniemożliwia pracę.

Spotkanie odbędzie się dnia 22 września 2012 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu przy ulicy Kamieńskiego 73a – wejście główne szpitala (sala audiowizualna). Rozpoczęcie spotkania o godzinie 11:00.

Plan spotkania

Plan spotkania wygląda następująco:

 • 11:00 – Renta z tytułu niezdolności do pracy – warunki przyznania prawa do renty oraz procedura – ten blok poprowadzi Pani Anna Cicherska (Zastępca Naczelnika ZUS Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych),
 • 12:00 – przerwa kawowa,
 • 12:30 – Jakość życia pacjenta z łuszczycą – codzienne wyzwania – wykład poprowadzi dr n. med. Piotr Pluciński (Ordynator oddziału Dermatologicznego w IV Wojskowym Szpitalu Klinicznym).

Po szczegółowe informacje proszę kierować do stowarzyszenia:

7 KOMENTARZE

 1. Kasiu mam pytanie: kiedy starałaś się o rentę i jakie dokumenty trzeba posiadać-przedstaw jeżeli możesz całą procedurę 🙂
  przesyłam maila
  Magdalena48@op.pl

  Pozdrawiam serdecznie
  Magda

 2. Ja jestem od kilku lat na rencie- łuszczyca stawowa. Więc raczej można. Zasiłek pielęgnacyjny również przysługuje, jeśli choroba wystąpiła przed 18 rokiem życia, lub w przypadku osób uczących się nie pamiętam dokładnie przed ukończeniem 21lat?

 3. Niestety nie orientuję się zbytnio w temacie, ale z tego co czytałem to z samą łuszczycą są marne szanse na rentę. Trzeba mieć jeszcze inne choroby, które uniemożliwiają pracę.

 4. właśnie chciałbym się dowiedzieć czy istnieje na dzień dzisiejszy możliwość przechodzenia na rentę na skutek schorzeń-powikłań związanych z łuszczycą?
  Bardzo proszę o jakieś informacje gdzie mogę znaleźć jakieś dokumenty-może na stronach ZUS? A może Pan ma dostęp do takich informacji?
  pozdrawiam
  Magda

 5. Nie byłem na spotkaniu, ale zapewne nie było tam nic ustalone, tylko przedstawione jak wygląda sprawa rent.

 6. WITAM
  CHCIAŁABYM SIĘ DOWIEDZIEĆ CO ZOSTAŁO USTALONE NA SPOTKANIU WE WROCŁAWIU ODNOŚNIE RENTY NA ŁUSZCZYCĘ?
  PROSZĘ O INFO
  POZDRAWIAM
  MAGDA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj