Zdrój – szampon leczniczy

3
1
Postać:Szampon
Recepta:Nie

Skład

Zdrój - szampon leczniczy - zdjęcie
Zdrój Szampon leczniczy

100g szamponu leczniczego zawiera:

Substancja czynna: 58,8g 2,1% wody chlorkowo-sodowej (solanka) siarczkowej, jodkowej z odwiertu Szyb Solecki. Substancje pomocnicze: Plantacare 818 UP, Texapon NSO, Dehyton PK 45, Eumulgin HRE 455, Dehyquart E, Lamesoft PO 65, Bronidox L.

Działanie

Głównym składnikiem Zdroju jest solanka siarczkowa ze źródeł mineralnych uzdrowiska Busko Solec zawierająca w swoim składzie aktywne biologiczne związki siarki (siarka dwuwartościowa, jon wodorosiarczkowy, siarka koloidalna). Składniki te oraz liczne jony różnych pierwiastków działają na skórę przeciwzapalnie, przeciwpasożytniczo, przeciwgrzybiczo. Zmniejszają świąd oraz wydzielanie łoju. Działają regenerująco na skórę głowy, ponieważ wody siarczkowo siarkowodorowe słone (w stężeniu – 1,5% nazywane solanką) działają keratolitycznie na skórę (złuszczająco) co szczególnie jest korzystne w leczeniu łuszczycy. Równocześnie następuje działanie odnawiające na naskórek (keratoplastyczne) poprzez wpływ na metabolizm skóry.

Wskazania

Szampon wskazany jest w problemach skóry głowy i włosów takich, jak:

  • łojotokowe zapalenie skóry głowy,
  • łuszczyca skóry głowy,
  • nasilony łojotok owłosionej skóry głowy oraz włosy przetłuszczające się.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Szamponu nie należy stosować na uszkodzoną skórę (np. rany).

Ciąża i laktacja

Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży oraz okresie karmienia piersią (przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza).

Sposób stosowania

Stosować codzienne lub co drugi dzień w zależności od nasilenia zmian chorobowych przez okres około 3 tygodni w rozcieńczeniu 1:4 (jedna część szamponu i 4 części wody).

Na ile oceniasz ten preparat?
[Łącznie ocen: 0 Średnia: 0]

3 KOMENTARZE

  1. Od dwóch tygodni stosuje Zdrój. Niestety jak na razie nie działa albo ja nie widzę efektów. Dalej mam problem ze strupkami i wypadaniem włosów. Zapach mi nie przeszkadza da się z tym żyć ale nie wiem co jest nie tak.

  2. Zapach może być, ale działanie jak dla mnie super!!!!
    Głowa po pierwszym zastosowaniu przestała mnie piec i skóra nie jest już zaczerwieniona, a co do przetłuszczania to zobaczymy dalej.

  3. Szampon strasznie śmierdzi. Zapach utrzymuje się długo po umyciu głowy.
    Mnie osobiście nic nie pomógł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj